More Website Templates @ TemplateMonster.com - August11, 2014!

Fotografia noworodkowa

Fotografia noworodkowa to dziedzina fotografii która wymaga nie tylko umiejętności artystycznych, wiedzy technicznej czy odpowiedniego sprzętu. Przede wszystkim ważne są umiejętności obchodzenia się z noworodkiem. Moje doświadczenie w tej dziedzinie gwarantuje bezpieczeństw maluszka podczas sesji a cierpliwość i opanowanie technik uspokajania pozwala zagwarantować że maluszek da nam się sfotografować w koszyczkach i tych wszystkich słodkich pozycjach które zarezerwowane są tylko dla tak malutkich dzieci.

Kiedy ? Zdjęcia noworodków z reguły robi się do 14 dnia życia maluszka. Powyżej tego wieku nie jestem w stanie zagwarantować że maluszek zaśnie twardo podczas sesji i da się ułożyć. Najlepszy czas na zdjęci moim zdaniem jest między 5 a 10 dniem dlatego zachęcam aby na sesję umawiać się jeszcze przed urodzeniem co da nam pewność że znajdziemy dogodny termin.

Gdzie ? Sesja odbywa się w moim studiu które choć niewielkie sprawdza się doskonale w fotografii noworodkowej i rodzinnej. Jest miejsce by przewinąć i nakarmić maluszka. Dbam by było ciepło i czysto. Dodatkowym źródłem ciepła jest nagrzewnica która nie tylko miejscowo dogrzewa ale i wydaje buczący, uspokajający dziecko dźwięk.

Posiadam całą masę kocyków, materiałów, ubranek i teł więc nie trzeba nic ze sobą przynosić. Oczywiście jeżeli macie takie życzenie możecie zaproponować coś od siebie. Przykład fan motorów przyniósł kask do którego ułożyliśmy jego śpiącego synka.

Jak się przygotować do sesji ? To często zadawane przez Was pytanie. Przede wszystkim nie zmieniajcie maluszkowi rytmu dnia przed sesją. Nie usypiajcie go na siła, nie rozbudzajcie, niech je kiedy chce. Takie dodatkowe zabiegi nam nie pomogą bo noworodek rządzi się swoimi prawami a mogą go tylko zaniepokoić. Gdy przyjdziecie do mnie będę miała dla Was tyle czasu że spokojnie będzie można nakarmić i wyciszyć maluszka. Ze sobą można zabrać jedynie smoczek, zapas pieluszek i mleczka jeżeli potrzebuje. Można też zabrać kocyk który maluszek ma zawsze przy sobie ma on jego zapach i daje mu poczucie bezpieczeństwa. Dla was z kolei do sesji rodzinnej z noworodkiem proszę o przygotowanie koszul na cienkich ramionach tak by odsłaniały całe ręce. Zrobimy Wam wtedy portret z golaskiem na rękach.

Ile trwa sesja?. Sesja noworodkowa trwa zwykle od 2 do 4 godzin przy czym rzadko mniej niż 3 godzi. Nie przerażajcie się. To nie są 4 godziny zdjęć. Jest to właśnie ten czas który maluszek może potrzebować dla siebie aby doprowadzić go do takiego wyciszenia że zaśnie smacznie i spokojnie a my zrobimy wtedy całą sesję.

Bazpieczeństwo. Podczas wykonywania zdjęć w koszyczkach i w pozycjach bez podparcia główki rodzic zawsze znajduje się bisko i asekuruje maluszka.

Cennik sesji noworodkowej

Każda sesja może obejmować zdjęcia zarówno samego dziecka jak i rodziców i rodzeństwa.
W cenie sesji są wybrane zdjęcia w formacie cyfrowym w pełnej rozdzielczości na cd oraz w wydruku 15x23 cm w kartonowym pudełeczku ze zdjęciem

Sesja 10 zdjęć - 450 zł
każde następne zdjęcie obrobione i wydrukowane 30 zł

Sesja 20 zdjęć - 650 zł
każde następne zdjęcie obrobione i wydrukowane 25 zł

Sesja 30 zdjęć - 800 zł
każde następne zdjęcie obrobione i wydrukowane 20 zł

30 zdjęć + wszystkie nieobrobone w postaci cyfrowej 850 zł